2016
Πώς να Φτιάξεις Ένα Κήπο
με την Μαρία Παρασκευαϊδου
27.02.2016![](https://freight.cargo.site/t/original/i/c78775a03f5306692b30f7fca238e8823ad7a6087ef6dfb958e2f4203e432bb2/30073397_1864098476973819_5894373774572664570_o.jpg)
σχετικά με το εργαστήριο
Για το πρώτο εργαστήριο που διοργάνωσε ο Σύνδεσμος, προσκάλεσε την σχεδιάστρια κήπων Μαρία Παρασκευαϊδου, για να διδάξει στους συμμετέχοντες τις βασικές αρχές του σχεδιασμού, της επιλογής φυτών, και της φροντίδας ενός κήπου.
Ο τίτλος του εργαστηρίου είναι δανεισμένος και παραπέμπει στην πρώτη έκθεση Πώς να Φτιάξεις ένα Κήπο, που έχει πραγματοποιηθεί στο φυτωριο το 2012, σε επιμέλεια της Έλενας Πάρπα.
︎︎︎